Hazánk talajai napjainkban mindinkább cinkhiányt mutatnak. Hiányára legérzékenyebben a következő kultúrák reagálnak: kukorica, búza, alma, cseresznye, meggy, őszibarack, szilva, rózsa, bogyósok, paprikafélék. Cinkhiány esetén a levél erezetével párhuzamos klorotikus csíkozottság jelenik meg, a növény növekedésében visszamarad, rövidülnek az ízközök (gyümölcsfélékben törpeszárúság), vontatottá válik a virágrészek fejlődése, deformálódnak a szemek (kukorica) és gyümölcsök.
EK-műtrágya
Kelátképző: EDDHSA
Felhasználási javaslat:
Hiánytüneteinek előfordulása leggyakrabban homoktalajon várható. Relatív hiányt okozhat a talaj magas pH-értéke, a magas mésztartalom, illetve a magas foszfortartalom egyaránt. Pótlására kiválóan alkalmas a FitoHorm 65 Zn cinkkelát oldatműtrágya.
Kukorica: 3-6 l/ha
Szőlő, Gyümölcs: 4-5 l/ha
Kalászosok: 2-3 l/ha
Zöldségfélék: 3-6 l/ha
A kezeléseket a tápanyaghiány mértékének megfelelően 2-6 alkalommal ismételni lehet a tenyészidőszak folyamán.
Eltarthatóság:
eredeti, zárt csomagolásban, ételtől, italtól, takarmánytól elkülönítve, száraz, fedett, hűvös – de fagymentes – helyen korlátlan ideig eltartható.
Figyelem!
A lombtrágyázás esetén is be kell tartani a permetezés alapvető szabályait.Növényvédő szerekkel általában együtt is alkalmazható, de a keverhetőséget előzőleg javasol-juk megvizsgálni. Óvatos munkával kerülni kell a szer elfolyását, elcsepegését, a tömény szer szembe, bőrre jutását, esetleges lenyelését.
A szembe vagy bőrfelületre került szert bő vízzel le kell mosni!
Tilos a készítményt és csomagolóanyagát folyókba, tavakba, vagy víztározókba juttatni.