Totális gyomírtó szer.
Adagolása: ml/ 10l víz
Hatóanyag: 480 g/l glifozát-izopropilamin só
Forgalmazási kategória: III (szabad forgamú)
avasolt növényvédelmi technológia:
Szántóföldi kultúrák esetében 3%-nál magasabb szer-vesanyag-tartalmú talajokon, vetés előtt, illetve után, a csírázás megindulásáig alkalmazható a készítmény 3,0–6,0 l/ha dózisban akkor, ha az elvetett magvakat legalább 3 cm vastag, aprómorzsás talajréteg takarja. A kis csíranövény nem érintkezhet a készítménnyel. A kezelést napraforgóban a kaszatok 20–30%-os, kukoricában a szemek 30–40%-os nedvességtartalmánál kel elvégezni.
Állományszárításra gyommentes napraforgóban, kukoricában 2,0 l/ha dózisban, évelő gyomnövényekkel erősen fertőzött területeken 5,0 l/ha mennyiségben kell alkalmazni. A kultúrnövény betakarítását követően a tarlón 3,0–6,0 l/ha mennyiségben juttatható ki.
A készítmény három évesnél idősebb gyümölcsös, szőlő telepítésekben alkalmazható 3,0–6,0 l/ha dózisban. A kezelés során ügyelni kell, hogy a permetlé a zöld részekre ne kerüljön, mert azokat károsíthatja. Ezt védőlemezzel felszerelt szórófejjel vagy egyéb speciális permetezés-technikával lehet biztosítani.
Legelő, gyep felújításakor a feltörést vagy az újravetést megelőzően 3,5–5,0 l/ha mennyiségben használható.
Két évesnél idősebb luc-, erdei-, fekete- és duglaszfenyő ültetvényekben nyugalmi állapotban lehet a készítményt kijuttatni 3,5–5,0 l/ha dózisban, teljes felületkezeléssel, irányított permetezéssel, ami megvédi a fiatal hajtásokat a szertől. Fakitermelésnél a tuskók sarjhajtásai ellen 3,5%-os koncentrációban kell alkalmazni.
Mezőgazdaságilag nem művelt területek: utak, útpadkák, vízlevezető árkok, elektromos-, gáz-, és kőolajvezetékek, repülőterek, ipari létesítmények, üzemanyagtöltő állomások, vasúti pályatestek, lakott területek, valamint – ahol ezt a helyi rendelet nem tiltja – temetők totális gyomirtására 5,0–6,7 l/ha dózisban kell alkalmazni.
Vízzel nem borított csatornák, halastavak, mocsaras területek gyomirtására, nád, gyékény ellen 5,0–6,7 l/ha dózisban alkalmazható.
Magról kelő gyomnövények esetében az engedélyokiratban meghatározott alacsonyabb dózisban kell alkalmazni. Magról kelő kétszikűek esetében azok 4–8 valódi leveles fenológiájában, magról kelő egyszikű gyomnövényeknél 3–5 leveles állapotban kell a kezelést elvégezni.
Évelő kétszikű, valamint évelő egyszikű gyomnövények esetében azok intenzív növekedési szakaszában kell a készítményt kijuttatni, hogy a hatóanyag a gyomnövény föld alatti szaporító képleteibe is lejusson.
Tarackbúza, fenyércirok, nád ellen kedvezőbb hatás érhető el ősszel, amikor a tápanyag áramlása a rizómák felé a legintenzívebb. Szulákfélék ellen a virágzás idején, mezei acat ellen annak tőlevélrózsás állapotában van a kezelés optimális időpontja.
A meteorológiai körülményeket figyelembe véve a glifozát hatóanyag 15–25 °C között és magas páratartalom mellett a legha-tékonyabb. A hatás kifejtéséhez fontos, hogy a kezelést követően 6 órán belül ne hulljon csapadék, és a hatóanyag mara-déktalanul felszívódhasson a gyomnövénybe.
Szántóföldi kultúrákban, azok vetése előtt, illetve után a csírázás megindulásáig, akkor, ha az elvetett magvakat legalább 3 cm vastag aprómorzsás talajréteg takarja. 3%-nál kevesebb szervesanyagtartalmú talajokon ez a technológia nem alkalmazható.
Gyártó: | Calliope |
Kategória: | Gyomírtó szer |
Tömeg: | 1 kg |
Forgalmazási kategória | III |
A termékleírás tájékoztató jellegű, a készítmény felhasználása előtt kérjük olvassa el a termék használati utasítást!